Oslava narodenín po prvý krát v 16. rokoch

Pre nás na Slovensku bežná a každoročná realita, oslava narodenín. V Južnom Sudáne však niečo výnimočné a pre študentov saleziánskej školy Don Bosco Secondary School v Maridi, ktorú podporujú pravidelne naši slovenskí darcovia, udalosť, ktorú zažili po prvý krát v živote. Riaditeľ školy don Taban, SDB sa v rámci rozvíjania a budovania dobrých vzťahov so študentami rozhodol raz mesačne osláviť narodeniny všetkých študentov, ktorí v danom mesiace majú narodeniny. Pre väčšinu študentov to bolo po prvý krát v ich v živote, kedy si niekto na nich spomenul a pripomenul, aký vzácny je ich život. Jednoduchú tortu napiekol saleziánsky brat Raju, ktorý pochádza z Indie a viac ako 10 rokov pôsobí na saleziánskych misiách v Južnom Sudáne. Aj takáto maličkosť má pre týchto mladých ľudí veľkú hodnotu a má poukázať na vzácnosť každého jedného mladého človeka v danej škole.

Cez náš program Adopcia tried môžete podporiť túto školu, ako ja ďalšie voľné triedy v saleziánskych školách v Južnom Sudáne, ktoré čakajú na svojich darcov. Ďakujeme za Vaše modlitby za misionárov a mladých ľudí, ktorým slúžia a za každú Vašu podporu.

ADOPTUJ SI TRIEDU NA DIAĽKU  alebo DARUJ JEDNORÁZOVO

Aktuality

Chcem darovať

Osobné údaje
Spôsob platby
Súhlasy

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania DARUJME.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje a zašleme Vám aj informačný mail o dare. Ďakujeme!

Darca zároveň berie na vedomie, že poskytuje finančný dar bez protihodnoty a teda na platobnú operáciu sa nevzťahujú možnosti reklamácie platby ako pri nákupe služieb a tovarov.